#8 Automatyczna skrzynia biegów – komfort XXI wieku

Październik 31, 2017 Paweł Sobkowiak

Wielu z Was zadaje Nam pytania: Jakie będą auta i czy będzie dostępna automatyczna skrzynia biegów?

Wyjaśniamy…

Jak już mogliście zauważyć na naszym profilu FB Click2Go będą dostępne hybrydowe Toyoty Yaris. Są to ekologiczne i wyjątkowo komfortowe pojazdy. Każde auto będzie wyposażone w automatyczną skrzynię biegów o oznaczeniu CVT. Producenci aut z tzw. „wyższej półki” konfigurują pojazdy tak aby  spełniały nie tylko najsurowsze wymogi ekologii, ale również klientów. Toyota Yaris wyposażona w taką przekładnię jest bardziej ekologiczna ale również stawia się w jednym rzędzie z autami premium – gdzie „automat” jest już w większości przypadków standardem.

Prowadzenie samochodu z automatyczną skrzynią biegów jest czystą przyjemnością. Zapominamy o pedale sprzęgła i operowaniu lewarkiem zmiany biegów. Auto za nas wybiera odpowiednie przełożenie które sprawi że jazda jest bardziej komfortowa i ekonomiczna. Jeżeli sytuacja na drodze wymusi nagłe przyspieszenie, skrzynia od razu daje nam do dyspozycji pełną moc, a w przypadku nagłego hamowania, nie musimy pamiętać o redukowaniu biegów do najniższego.

„Jazda z automatyczna skrzynia biegów przypomina grę komputerową, gdzie mieliśmy do wyboru jedynie strzałki na klawiaturze odpowiadające przyspieszaniu i hamowaniu”

Obawy i teorie krążące i związane z poruszaniem się pojazdem z automatem są w większości przypadków błędne, a kierowcy którzy mieli już styczność z takim rozwiązaniem są jednogłośni: Automat to komfort na miarę XXI wieku.

We wszystkich autach znajdziecie prostą instrukcję która powie Wam jak zmieniać przełożenia i prowadzić pojazd, a uwierzcie Nam – jest to sama przyjemność.

Podziel się
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.click2go.pl/8-automatyczna-skrzynia-biegow-komfort-xxi-wieku/
Twitter
Pinterest
Instagram